mainarkaplan23_edited_edited_edited_edited.jpg

Yangın Kapısı

Anasayfa / Yangın Kapısı

yenilogosiyah.png

Yangın kapısı, yangın ve benzeri acil durumlarda insanların dışarıya en hızlı biçimde tahliyesini sağlayan kapıya verilen isimdir. Metal malzemeler kullanılarak üretilirler ve kullanım alanına göre alevlere 60, 90 ve 120 dakikaya kadar dayanabilmektedir. Duman sızdırmaz özelliğe sahip olmaları dolayısı ile yangın anında insanların duman zehirlenmelerinden de korunmasını sağlar. Acil çıkış kapısı ismi ile de bilinen bu kapılar, itfaiyenin yangın yönetmeliğinde oldukça geniş bir yere sahiptir. Yönetmelikler ile birçok yapıda bulundurulması zorunlu hale getirilmiştir. ( Kaynak - vikipedi )

 

Alpgrup Kapı Teknolojileri olarak yangın kapısı üretiminde müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerini en doğru şekilde belirliyoruz. Sertifikalı yangın kapılarımızı standart olarak 60 - 90 - 120 dakika olarak üretmekteyiz. İstediğiniz RAL renk kodlarını tarafımıza ileterek dilediğiniz renk ve ebatta yangın kapısı taleplerinize çözüm sunuyoruz. Türkiye'nin her noktasına yangın kapısı teslimatı ve montaj hizmeti veren Alpgrup aynı zamanda satış sonrasında da sizlerin yanında.

Yangın Kapısı Alpgrup
Closed emergency exit doors, for quick evacuation_edited_edited.jpg
yenilogo.png

Teknik Özellikler

firepng.png

Yangın Dayanımı

Standart olarak 60 - 90 - 120 Dakika seçenekleriyle üretilen yangın kapılarımız özel istek ve taleplere uygun olarak 180 dakika seçeneğiyle üretilebilmektedir.

firepng.png

Kasa Tipi

Yangın kapısı kasalarımızda MC3 Tip kasa 2 mm kalınlıkta yüksek dayanımlı çelik kullanılmaktadır. Yangın çıkışlarının güvenliğini sağlamak için en yüksek kalite malzemeleri kullanıyoruz.

firepng.png

Boya

Statik boya kullanılarak talep edilen RAL koduyla istenilen renkte üretim

firepng.png

Yangın Contası

35 mm ebatlarında genleşme özelliği bulunan duman sızdırmaz özellikte yangın contaları kullanılmaktadır. Bu contaların kullanımı yangın yönetmeliği gereği zorunludur.

firepng.png

Menteşeler

Yaylı menteşeler kullanılarak yönetmeliğe uygun kapıların kendiliğinden kapanması sağlanır. 

firepng.png

Panik Bar

Yerli ve ithal panik bar takımı seçenekleriyle farklı zevk ve bütçelere göre seçenekler sunuyoruz.

Titiz Paketleme

Yangın kapılarımızı özenle ambalajlıyoruz

Teslimat

Tüm dünyaya teslimat gerçekleştiriyoruz. 

Montaj

Ekibimizle montaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz